onsemi FSUSB43L10X Analogue Switch, 2 Single DPDT, Multiplexer, 10-Pin MicroPak
RS Stock No.: 807-6096Brand: onsemiManufacturers Part No.: FSUSB43L10X
brand-logo
Technical Document
Specifications
Brand
onsemi
Product Type
Analogue Switch
Pin Count
10
Number of Elements per Chip
2
Configuration
Single DPDT
Mount Type
Surface
Minimum Supply Voltage
3V
Package Type
MicroPak
Maximum Supply Voltage
4.3V
Maximum On State Resistance
6.5Ω
Minimum Operating Temperature
-40°C
Multiplexer/Demultiplexer
Multiplexer
Maximum Operating Temperature
85°C
Length
2.1mm
Height
0.5mm