Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPE101XAP 900
RS Stock No.: 568-799Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPE101XAP
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Equivalent Series Resistance ESR
160mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
1.734 OMR
0.347 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
1.821 OMR
0.364 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type