Panasonic 100 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPJ101UAR 1000
RS Stock No.: 568-874Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPJ101UAR
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Series
FP SMD
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 100 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder 1000
0.076 OMREach (On a Reel of 1000) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
1.196 OMR
0.239 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
1.256 OMR
0.251 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
360mΩ
Series
FP SMD
Applications