Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1E471AP 500
RS Stock No.: 729-6251Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFT1E471AP
Capacitance
470μF
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
117.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Dissipation Factor
200%
2.990 OMR
0.598 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
3.140 OMR
0.628 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type