Panasonic 150 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFTV151XAP 900
RS Stock No.: 729-6277Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFTV151XAP
Capacitance
150μF
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
52.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
160mΩ
Dissipation Factor
200%
2.153 OMR
0.215 OMR Each (In a Pack of 10) (ex VAT)
2.261 OMR
0.226 OMR Each (In a Pack of 10) (inc. VAT)
Select packaging type