Panasonic 330μF Electrolytic Capacitor 10V dc, Surface Mount - EEETP1A331AP
RS Stock No.: 726-9811Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEETP1A331AP
Capacitance
330µF
Voltage
10V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Electrolytic
Dimensions
10 (Dia.) x 10.2mm
Height
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
10mm
Maximum Operating Temperature
+125°C
Lifetime
3000h
Lead Pitch
4.6mm
Leakage Current
33 μA
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
150mΩ
Series
TP SMD
Polarised
Polar
Ripple Current
500mA
Product details
TP High Temperature Reflow Series
Applications
SMT 125°C
1.346 OMR
0.269 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
1.413 OMR
0.282 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Specifications
Capacitance
330µF
Voltage
10V dc
Mounting Type
Technology
Electrolytic
Dimensions
10 (Dia.) x 10.2mm
Height
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
10mm
Maximum Operating Temperature
+125°C
Lifetime
3000h
Lead Pitch
4.6mm
Leakage Current
33 μA
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
150mΩ
Series
TP SMD
Polarised
Polar
Ripple Current
500mA
Product details
Applications
SMT 125°C