Panasonic 22 μF Capacitor 400 V dc, Through Hole - EEUEE2G220S Radial Lead
Capacitance
22μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
538μA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
5.980 OMR
1.196 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
6.279 OMR
1.256 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type