Panasonic 33 μF Capacitor 450 V dc, Through Hole - EEUEE2W330S Radial Lead
Capacitance
33μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Tolerance
±20 %
Leakage Current
901μA
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
7.176 OMR
1.435 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
7.535 OMR
1.507 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 201.435 OMR7.176 OMR
25+1.029 OMR5.143 OMR
Specifications
Capacitance
33μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Tolerance
±20 %
Leakage Current
901μA
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%