Panasonic 2200 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1A222L Radial Lead
Capacitance
2200μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
3.558 OMR
0.712 OMR Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
3.736 OMR
0.748 OMR Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
2200μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V