Panasonic 470 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E471LB Radial Lead
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
149.500 OMR
0.150 OMR Each (Supplied as a Tape) (ex VAT)
156.975 OMR
0.157 OMR Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Specifications
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%