Panasonic 680 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E681LB Radial Lead
RS Stock No.: 240-3903Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFR1E681LB
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
155.480 OMR
0.155 OMR Each (Supplied as a Tape) (ex VAT)
163.254 OMR
0.163 OMR Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Specifications
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%