Phoenix Contact TP 6121-WXPS Series Display Panel - 12.1 in, TFT Display, 1280 x 800 pixel
RS Stock No.: 269-8084Brand: Phoenix ContactManufacturers Part No.: 1190420
brand-logo
View all in HMI Displays
Technical Document
Specifications
Product Type
Display Panel
Series
TP 6121-WXPS
Display Type
TFT
Display Resolution
1280 x 800 pixel
Number of Ports
4
Port Type
Ethernet
Minimum Operating Temperature
-20°C
Onboard Memory
8GB
Diagonal Display Size
12.1in
Backlighting
Yes
Maximum Operating Temperature
50°C
Depth
51mm
Standards/Approvals
cUL Listed, cULus Listed, IECEE CB Scheme, EAC, UL Listed
Width
302mm
IP Rating
IP20, IP65
Hazardous Area Certification
No
Country of Origin
Taiwan, Province Of China
Click here to find out more
View all in HMI Displays
Stock information temporarily unavailable.
1,061.767 OMR
1,061.767 OMR Each (ex VAT)
1,114.855 OMR
1,114.855 OMR Each (inc. VAT)
1,061.767 OMR Each (ex VAT)
1,114.855 OMR Each (inc. VAT)
Product Type
Display Panel
Series
TP 6121-WXPS
Display Type
TFT
Display Resolution
1280 x 800 pixel
Number of Ports
4
Port Type
Ethernet
Minimum Operating Temperature
-20°C
Onboard Memory
8GB
Diagonal Display Size
12.1in
Backlighting
Yes
Maximum Operating Temperature
50°C
Depth
51mm
Standards/Approvals
Width
302mm