Vishay 100 μF Capacitor 450 V dc, Snap-in - MAL215937101E3
RS Stock No.: 280-6786Brand: VishayManufacturers Part No.: MAL215937101E3
brand-logo
View all in Aluminium Capacitors
Technical Document
Specifications
Brand
Vishay
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Snap-in
Packaging
Cardboard Box
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Snap-In
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
CECC 30301, IEC 60062, IEC 60068, IEC 60384-4/EN 130300
Leakage Current
450μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
900mΩ
Automotive Standard
No
Series
159 PUL-SI
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
5.304 OMR
5.304 OMR Each (ex VAT)
5.569 OMR
5.569 OMR Each (inc. VAT)
5.304 OMR Each (ex VAT)
5.569 OMR Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
Specifications
Brand
Vishay
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Packaging
Cardboard Box
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
Leakage Current
450μA
Tolerance
±20 %
900mΩ